اگر میترسید بروید

هنگامی كه فرماندار نظامی اعلام كرد از ساعت 4 بعدازظهر هر كس از منزل بیرون بیاید كشته خواهد شد، اما جمعی از یاران خود را می خواهند و می فرمایند: بر همه لازم است كه در ساعات تعیین شده در خیابانها باشند و استقامت نمایند یاران امام احتمال حمله به جایگاه ایشان را می دهند لذا خانه ای در پشت مدرسه علوی در نظر می گیرند و از ایشان می خواهند به آن جا بروند ولی امام می فرماید: من از این اتاق خود بیرون نمی روم، شماها اگر می ترسید بروید.

تحقیر مستکبرین

حضرت امام(ره) در عزای مرحوم آیت الله حكیم مجلس ختمی برقرار كرد، نماینده رییس جمهور عراق و استاندار كربلا و فرماندار نجف وارد شدند، همه به احترام بلند شدند اما خود امام كه صاحب مجلس بود تكان نخورد.

دفاع از فلسطین

امام، اولین مرجعی بود كه در مقابل اسرائیل موضع سخت گرفت و از فلسطینی ها دفاع كرد و برای كمك به چریك ها توصیه كرد و اجازه دادن زكات را داد.

حضور امام در پاریس

حضور ایشان در نجف بدون محافظ در نماز جماعت و اجتماعات دیگر با این كه شخصیتی جهانی داشتند و طبعاً دارای دشمنان زیادی هم بودند حاكی از شجاعت ایشان است و هنگامی در فرانسه بودند یك روز صبح یكی از پلیس های فرانسه می بیند كه امام به تنهایی در خیابانهای نوفل لوشاتو قدم می زند، این مساله موجب تعجب او می شود.


وبلاگ آشـــــــــوب

همــــــه چـــــی بــــرای همــــــه چـــــی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic