یکشنبه 22 مرداد 1391  07:45 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع مطلب: مقالات کامپیوتر ،

شاید این یک دلیل علمی داشته باشد که دیر یا زود کشف شود، اما به هر حال، به نظر می‌رسد که انسان لحظاتی بعد از انجام یک کار، متوجه می‌شود که باید قبل از آن کاری را انجام می‌داده. مثلاً به محض اینکه از خانه بیرون می‌رود و درب را می‌بندد، یادش می‌افتد که کلید را داخل خانه جا گذاشته ! و بسیاری از این مثال‌ها که بی‌شک برای شما اتفاق افتاده.

در مورد ارسال ایمیل هم همینطور است. به محض اینکه روی دکمه Send کلیک می‌کنید، تازه یادتان می‌افتد که مثلاً فایلی که قرار بود به ایمیل ضمیمه کنید را فراموش کردید که Attach کنید .

یا مثلاً به محض ارسال، متوجه می‌شوید که بخشی از نامه که قرار بود بعداً کامل کنید را کامل نکرده اید ، ایمیل را ارسال کردید.

در این مواقع، معمولاً آرزو می‌کنید ای کاش یک دکمه Undo وجود داشت که ایمیلی که ارسال کردید را برگردانید و اصلاح کنید و دوباره بفرستید.

گوگل، پیش از این کارهای جالبی برای جلوگیری از این مشکلات تعبیه کرده بود. که معمولاً این امکانات را در بخش Labs (آزمایشگاه) قرار می‌دهد که هر کس خواست، آن را فعال کند..........

مثلاً اگر شما یکی از امکانات این بخش را فعال می‌کردید، قبل از ارسال ایمیل، باید یک معادله ریاضی را حل می‌کردید و اگر درست جواب می‌دادید، ایمیل ارسال می‌شد. این باعث می‌شد قبل از ارسال، کمی تأمل کنید تا اگر چیزی یادتان آمد، کار از کار نگذشته باشد.

اما این بار، گوگل دکمه Undo را نیز به امکانات بخش Labs افزوده است! اگر این امکان را فعال کنید، اولاً، هنگام ارسال ایمیل، تا چند ثانیه، امکان Cancel کردن پروسه ارسال را دارید و ثانیاً اگر ایمیل ارسال شد، می‌توانید آن را تا لحظاتی پس از ارسال، Undo کنید (برگردانید .)

برای فعال کردن این امکان، در شمال شرق(!) محیط Mail Box خود در Gmail، روی Settings کلیک کنید و به تب Labs بروید و امکان Undo send را فعال کنید.

امکانات جالب دیگری نیز برای شما تعبیه شده است که می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.

به طور مثال، امکان Multiple Inboxes به شما اجازه می‌دهد چندین اکانت Gmail را همزمان اداره کنید و یا Superstars به شما کمک می‌کند که نشانه‌گذاری بهتری روی ایمیل‌های خود داشته باشد

   


نظرات()  
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

وبلاگ آشـــــــــوب

همــــــه چـــــی بــــرای همــــــه چـــــی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات